Paikallisuutiset

Keliberin hallituksen puheenjohtajasta Mika Seitovirrasta Sibanye-Stillwaterin Euroopan alueen johtaja

Keliber tekee jatkuvasti uusia kairauksia tarkentaakseen malmivarojen määrää. Mika Seitovirta on ollut Keliberin hallituksen puheenjohtajana vuodesta 2019 lähtien.
Keliber tekee jatkuvasti uusia kairauksia tarkentaakseen malmivarojen määrää. Mika Seitovirta on ollut Keliberin hallituksen puheenjohtajana vuodesta 2019 lähtien. Kuva: Clas-Olav Slotte

Keliberin hallituksen puheenjohtajana vuodesta 2019 toiminut Mika Seitovirta on nimetty Sibanye-Stillwaterin Euroopan alueen johtajaksi.

Keliberin lisäksi Seitovirta on K. Hartwall Oy Ab:n ja Metroauto Oy:n hallituksen puheenjohtaja. Aikaisemmin hän on toiminut myös Outokummun toimitusjohtajana. Par

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä