Paikallisuutiset

Kiinnostus lukioon yllätti – Vetelissä uudelleen käynnistettävän lukiokoulutuksen hakijamäärä vetää viranhaltijat nöyräksi

Yhteishaku päättyi tiistaina ja tuoreet tiedot hakijoista päivittyivät keskiyöllä. Vetelin lukion hakijamäärä pääsi tällä kertaa yllättämään viranhaltijat.

Sivistysjohtaja Maria Keltti-Heikkilä ja juuri työssään aloittanut rehtori Petri Saari tutkivat Opetushallituksen tarjoamia tuoreita tilastoja hakijoista. Vetelin lukion hakijamäärä kiinnosti ja yllätti positiivisesti.
Sivistysjohtaja Maria Keltti-Heikkilä ja juuri työssään aloittanut rehtori Petri Saari tutkivat Opetushallituksen tarjoamia tuoreita tilastoja hakijoista. Vetelin lukion hakijamäärä kiinnosti ja yllätti positiivisesti. Kuva: Sanni Aho

Vetelissä uudelleen käynnistettävä lukiokoulutus kiinnosti nuoria niin, että 20 aloituspaikkaa saatiin täyteen ja yhdellä mentiin yli.

– Pidettiin pystypalaveri ja sovittiin, että kaikki hakijat otetaan, iloitsee maanantaina Vetelin lukion rehtorina aloittanutPetri Saari.

Hakijamäärä yllätti sekä Saar

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä