Paikallisuutiset

Vanhojen tanssit siirretään toukokuulle – Penkkarit luvassa Perhossa torstaina

Kaustisen musiikkilukio siirtää myös penkkarit pidemmälle keväälle, mutta Perhossa ne toteutetaan erityisjärjestelyin.

Perhossa järjestetään penkkarit tulevana torstaina, mutta Kaustisen musiikkilukion abiturienttien juhlaa siirrettiin huhtikuulle. Vanhojen tanssien uusi päivämäärä on toukokuussa.
Perhossa järjestetään penkkarit tulevana torstaina, mutta Kaustisen musiikkilukion abiturienttien juhlaa siirrettiin huhtikuulle. Vanhojen tanssien uusi päivämäärä on toukokuussa. Kuva: Vili Ruuska

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Lukioiden vanhojen tanssit ja penkkarit ovat aivan nurkan takana, mutta rajoitukset estävät niiden viettämisen totutulla tavalla. Sekä Perhon että Kaustisen lukiot ovat päättäneet siirtää vanhojen tanssit toukokuun 12. päivään. Kaustisella myös penkkarit on siirretty huhtikuun 9. päivään.

– Lähdetään

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä